OneNote posiada bardzo wygodny sposób wyszukiwania informacji. Wystarczy wpisać szukaną frazę i już chwilę później dostajemy wyniki. Jednak można ten super mechanizm jeszcze bardziej „udoskonalić”. W połączeniu z Vistą, OneNote daje z siebie więcej.
W „Menu Start” na samym dole znajduje się okienko wyszukiwarki Windowsowej. Prawdę powiedziawszy nigdy wcześniej nie używałem tej opcji jednak teraz jest umieszczona „pod ręką” i trudno z niej nie skorzystać. Zamiast przedzierać się przez listę programów po prostu wpisuję nazwę programu – prościej się nie da. Tą wyszukiwarkę możemy też zmusić do współpracy z OneNote.
Niestety ta funkcjonalność nie jest uruchamiana podczas instalacji i trzeba chwilkę pogrzebać, ale ewentualne korzyści są olbrzymie.
Do rzeczy…..

Klikając prawym klawiszem na pasku zadań pojawia się menu, z którego wybieramy Opcje (tutaj Properties).

Następnie z „Menu Start” wybieramy Dostosuj (tutaj Customize).

Następnie w opcjach należy odszukać, małą opcję która bardzo nas uszczęśliwi – Search entire index – Przeszukuj cały indeks. Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że Vista będzie przeszukiwać indeks programu OneNote gdy wpiszemy w wyszukiwarkę Menu Start jakiś tekst.
Efekt ?

Wpisując np. Windows Home Server, Vista odnalazła moje notatki odnośnie WHS.
Ideą OneNote-a jest udostępnienie łatwego i szybkiego mechanizmu tworzenia notatek. Taka integracja powoduje, że dodatkowo dostajemy super szybki mechanizm odszukiwania informacji.
[tags]Polish Posts,OneNote, Vista, Integration[/tags]
More From 4rchie
4rchie Recommends
- IKEA Banking on Sun to Go Green (U.S. Green Technology)
- Green Education On Line launches the Sustainability Education Series for Government and Corporate Employees (U.S. Green Technology)
No Responses (yet)
Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.