Przepisy szczególne dotyczące używania drabin.

4.2.1. Drabiny muszą być tak ustawione, aby zapewnić ich stabilność w trakcie używania. Przenośne drabiny muszą opierać się na stabilnym, mocnym, posiadającym odpowiednie wymiary, nieruchomym podłożu, tak, aby szczeble pozostawały w pozycji poziomej. Drabiny zawieszane muszą być zaczepione w bezpieczny sposób i, z wyjątkiem drabin linowych tak, aby zapobiec ich przemieszczaniu lub bujaniu.

 

4.2.2. Nóżki przenośnych drabin muszą być zabezpieczone przed przesuwaniem się w trakcie używania poprzez zabezpieczenie ramiaków pionowych na końcu lub blisko górnego lub dolnego końca, za pomocą urządzenia przeciwpoślizgowego lub poprzez każde inne ustawienia o równoważnej skuteczności. Drabiny używane jako środki dostępu muszą być dostatecznie długie tak, aby wystarczająco wystawały ponad platformę dostępu chyba, że zostały przyjęte inne środki zapewniające mocne uchwycenie poręczy. Drabiny łączone i drabiny rozkładane muszą być używane w taki sposób, aby zapobiec przesuwaniu się ich różnych części względem siebie. Drabiny przenośne muszą być zabezpieczone przed przesuwaniem, zanim zostaną wykorzystane.

 

4.2.3. Drabiny muszą być używane w taki sposób, żeby w każdym czasie zapewniona była możliwość bezpiecznego uchwycenia poręczy lub bezpiecznego wsparcia dla pracowników. W szczególności, jeśli ładunek ma zostać ręcznie przeniesiony na drabinie, nie może on przeszkadzać w bezpiecznym trzymaniu się poręczy.

 

Źródło: DYREKTYWA 2001/45/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY

Google wykupiło licencję na iPhone-a !(???????)

 

Kilka dni temu było bardzo głośno o nowej funkcjonalności gmaila, mianowicie o zabezpieczeniu przed wysyłaniem maili niechcianych. Usługa polega na tym, że w pewnych zdefiniowanych (przez użytkownika) godzinach, skrzynka zadaje kilka matematycznych zadań przed wysłaniem maila. Jeśli odpowiedzi są prawidłowe – co ma oznaczać, trzeźwy sposób myślenia użytkownika – mail zostanie wysłany. Jak dzisiaj rano zauważyłem – i pewnie kilku innych czytelników hacking.pl wysyłanie wiadomości w nocy trzeba zminimalizować maksymalnie 🙂

„Google rozszerzyło możliwości swojego telefonu iPhone dodając do niego nowa funkcjonalność – głosowe wyszukiwanie Google.

Teraz zamiast wpisywania zapytania typu „gdzie jest najbliższa pizzeria”, wystarczy wypowiedzieć je do iPhone’a, a następnie oczekiwać na wyświetlenie odpowiedzi.”

Powyższy cytat pochodzi ze strony http://hacking.pl/pl/news-15135-Gadanie_do_wyszukiwarki.html – wg. powyższego google-owy telefon od teraz nazywa się iPhone 🙂 – data wysłania wiadomości to 2008-11-18 00:13:57. Postaram się o tym pamiętać i ewentualne nocne wiadomości poddawać podwójnej kontroli.

Bądź kreatywny, osiągniesz wszystko

Kreatywność to bardzo potężne narzędzie, które potrafi otworzyć wiele drzwi.

 

<kasik> To ty nie wiesz, co Olka odwaliła ostatnio
<kasik> Mieli w domu problemy z psem, bo Mika dostała cieczki i coś jej odwaliło.
<kasik> Za każdym razem, jak zostawała sama w domu to strasznie głośno wyła, i już nawet straz miejska u nich była, bo sąsiedzi się skarżyli.
<kasik> no to olka razem z rodzicami ustawiali sobie plan tak, zeby psa nigdy nie zostawiac samego.
<kasik> ale raz sie zdarzyło tak, że Olka musiała jechać na uczelnię, a była sama z psem
<kasik> nie miała wyjścia, no to zabrała Mikę i pojechała z nią
<kasik> wchodzi do budynku, jak gdyby nigdy nic, ale portierka ją zatrzymała i mówi:”z psami nie wolno”.
<kasik> Olka już wkurzona, bo nie dość, ze sie spóźniła, przez całe miasto ciągneła psa za sobą, a to wiesz, tłusty, stary jamnik
<kasik> no to pyta się „a z jedzeniem można?”
<kasik> portierka zdumiona, że tak, owszem.
<kasik> Olka wyszła, pobiegła do Lewiatana, kupiła bagietkę, przekroiła ją na pół i przywiązała do Miki
<kasik> po czym z poważną miną wróciła na uczelnie i stwierdziła, ze idzie z hot dogiem.
<kasik> portierka dostała takiego ataku śmiechu, że aż ją wpusciła.

 

Źródło: bash